Pomagamy innym

                                                        podziekowanie od salvatti

swietlicaPrawdziwa miłość
nie wyczerpuje się nigdy.
Im więcej dajesz,
tym więcej ci jej zostaje.

(Antoine de Saint-Exupery)

Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów dla Wspólnoty Chleb Życia. Rzeczy, które przynieśliście okazały się bardzo potrzebne i sprawiły wielką radość mieszkańcom domów Wspólnoty. Chciałabym wszystkich zachęcić do wzięcia udziału w cyklicznych akcjach "Wiosenne i jesienne wietrzenie szaf". Będę o nich informować na stronie Szkoły.

Krystyna Kisielewicz

Logo MSZJuż w najbliższą niedzielę 2 kwietnia weźmiemy udział w Marszu Świętości Życia. 
11:00 - Msza św. w Archikatedrze, 12:40 - przemarsz spod Kolumny Zygmunta pod Bazylikę Świetego Krzyża.

Przyjdźmy, wyraźmy radość z życia, z siebie nawzajem. Uczmy szacunku do życia i radości z niego nasze młode pokolenie.

Przypominamy o akcji "Pielucha dla malucha" która trwa do piątku w holu szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym kiermaszu. Uczniowie przygotowali świąteczne karty, bombki i wiele pomysłowych ozdób, które z wielkim zaangażowaniem sprzedawali przy wejściu do szkoły. Dochód z kiermaszu (1882,54 zł) został przeznaczony dla ciężko chorej 18-miesięcznej Hani, która potrzebuje specjalistycznej diagnozy w niemieckiej klinice. Dziękujemy za hojność i serce okazane przy tej okazji.

niewidomiW piątek 18 grudnia 2015 zawieźliśmy do klasztoru Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża paczki dla osób niewidomych. Udało się obdarować około 40 rodzin. Dziękujemy wszystkim za hojność, pomoc, zaangażowanie, czas i siły włożone w tę akcję.

Od 9 do 11 października uczniowie naszej szkoły kolejny raz brali udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tym razem kwestowało aż 150 osób, od pierwszaków po absolwentów gimnazjum. Zebraliśmy 21 981,72 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom –tym, którzy kwestowali, tym, którzy cierpliwie segregowali i liczyli pieniądze, i oczywiście tym, którzy zajmowali się jednym i drugim.

W marcu 2015 r. wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w I Bielańskim Konkursie Charytatywnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 77, ul. Samogłoska 9 w Warszawie. Palmy, zanim zostały odwiezione do organizatorów, można było podziwiać w szkolnej bibliotece. Prace będą sprzedane na kiermaszu wielkanocnym. Zebrane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na rehabilitację Patryka, który uległ poważnemu wypadkowi i wymaga bardzo kosztownej rehabilitacji.

Dziękujemy uczniom za piękne prace!

W imieniu rodzin osób niewidomych oraz opiekujących się nimi sióstr franciszkanek bardzo serdecznie dziękuję za Państwa zaangażowanie, za obfitość darów, za pięknie spakowane paczki i serce, jakie Państwo co roku wkładają w ich przygotowanie.

Szanowni Państwo,
Przed nami kolejna aukcja obrazów Przymierza Rodzin.
Szczegółowe informacje na zaproszeniu.
Okazja do spotkania przy lampce wina i nacieszenia oczu Sztuką przez wielkie "S". Zachęcamy Państwa gorąco do wzięcia udziału w aukcji gdyż dochód z niej zostanie przeznaczony m.in. na fundusz stypendialny w naszych szkołach a także na pomoc naszym świetlicom środowiskowym i cele statutowe Przymierza Rodzin. Jak widać wachlarz potrzeb jest szeroki.
Już dziś cieszymy się na spotkanie z Państwem i dziękujemy,
Stowarzyszenie Przymierze Rodzin.

dzien papieski 2014

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz zdolnej i ubogiej młodzieży.
W tym roku kwestowało 161 osób, w tym również absolwenci. Zebrano 17 156 zł.

Szanowni Państwo,
nie potrafimy w pełni wyrazić naszej wdzięczności i zachwytu dla Państwa hojności. Przekonaliśmy się o niej w sobotę, podczas święta szkoły, kiedy to poprosiliśmy o pomoc w zaopatrzeniu naszych świetlic. Rezultat przerósł nasz oczekiwania.
Przede wszystkim Pani Ania Puzyna zachęciła nas i przekazała naszą prośbę do całej Rady Rodziców. Dziękujemy serdecznie Pani Ani za zaangażowanie i koordynowanie całej akcji.
Dziękujemy Rodzicom z Rady Rodziców za przekazanie informacji do wszystkich. Do Rawy Mazowieckiej, dzięki uprzejmości Pani Marii Mielżyńskiej już dzisiaj, tj. 14.10.2014, trafił pełen wielki samochód jedzenia od Państwa, do Kutna zawieziemy jeszcze resztę w środę. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas. Dziękujemy Dyrekcji za udostępnienie powierzchni do przechowania tych darów, a było jej potrzebne dużo.

Pozdrawiamy Państwa serdecznie,
Maria Ossolińska, koordynator ds. świetlic

5-9-2014 0015-9-2014 002

 

W maju 2014 przekazaliśmy na Salezjański
Ośrodek Misyjny 995 zł.

Dziękujemy klasom szóstym za zaangażowanie
w zbieranie funduszy.

 

 

 

W ramach akcji "Pomóż Ukrainie" wysłaliśmy w marcu 2014 roku trzy paczki z darami dla ubogich rodzin na Ukrainie. Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom klasy 4b (dwie paczki) oraz klasy 6b (jedna paczka).

W marcu 2014 roku dostaliśmy list z podziękowaniem od chłopców z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Można go przeczytać tutaj. Do listu dołączono zdjęcia podopiecznych.

17 marca 2014 roku odbył się dobroczynny koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin i Fundację Cultura Animi w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Dochód z koncertu został przeznaczony na wspieranie edukacji młodzieży w Polsce i na Ukrainie. Występ ukraińskich tenorów Opery Lwowskiej i Opery Kijowskiej wzbudził gorącą owację publiczności. Solistom towarzyszyła orkiestra Mistrzowskiej Szkoły Muzycznej im. Salomei Kruszelnickiej ze Lwowa. W pierwszej części koncertu znalazły się m.in. arie z oper Mozarta, Pucciniego, Verdiego, w drugiej zaś części ballady ukraińskie, dumki i muzyka filmowa. Prezentacja utworu Hej, sokoły była okazją do dobrej zabawy polsko-ukraińskiej. Cała sala koncertowa powstała i śpiewała, klaszcząc w rytm ballady.

Imprezę zaszczyciła swoja obecnością pani Anna Komorowska i pani Izabela Dzieduszycka, honorowy patronat objął Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.
Ukraińscy muzycy z wielką wdzięcznością podziękowali Polakom za wsparcie i zorganizowanie koncertu.

podziekowanie-maleDrodzy Rodzice,
Chciałabym bardzo, bardzo podziękować Państwu za wszystkie dary, które zostały przyniesione dla podopiecznych świetlicy w Kutnie i ich rodzin. Pani Irena Jankowska, kierownik placówki, jest bardzo wdzięczna za tak hojną odpowiedź z Państwa strony. Wszystkie rzeczy, zarówno gry, jak i buty oraz ubrania, zostaną dobrze wykorzystane.

grudzień, 2013

Elżbieta Grocholska

 

 

 

 

zdjecie 128 listopada 2013 r. dzieci klas I-III wzięły udział w akcji "Dzieciom z Kasisi".
Klasa 2c zaprosiła na przedstawienie pt. "Smocze perypetie". Bilet kosztował 5 zł. Dochód z przedstawienia został przeznaczony na Dom Dziecka w Kasisi (Zambia).
O Kasisi można przeczytać tu:  http://www.fundacjakasisi.pl/

 

 

 

 

 

 

beautyStowarzyszenie Przymierze Rodzin serdecznie zaprasza na XX aukcję obrazów i rysunków, która odbędzie się 1 grudnia 2013 r. (niedziela) o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie, ul. Foksal 2.

Na aukcji znajdą się prace wielu wybitnych polskich artystów malarzy i grafików, profesorów Akademii Sztuk Pięknych. Katalog obrazów, które będą licytowane, jest do obejrzenia tutaj.

Środki finansowe uzyskane z aukcji przeznaczone zostaną na stypendia dla młodzieży naszych szkół oraz wsparcie świetlic środowiskowych Przymierza Rodzin.

xi dzien papieski 01

W dniach 11-13 października 2013 r. nasi uczniowie i nauczyciele (często wraz z całymi rodzinami) kwestowali na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w ramach XIII Dnia Papieskiego. Zebraliśmy łącznie ponad 26000 złotych! Serdecznie dziękujemy wszystkim kwestującym za podarowanie innym swojego czasu i zapału. Liczymy na Was także za rok!

 

Jubileuszowa loteria fantowa zakończyła się największym sukcesem w 10-letniej historii naszej szkoły. Dzięki wsparciu dzieci, rodziców i nauczycieli zebraliśmy 2990 zł na świetlicę Przymierza Rodzin w Kutnie. Wszystkim, którzy współtworzyli ten sukces, z serca dziękujemy.

W tym roku (2012/2013) podczas akcji Góra Grosza, którą dzielnie prowadzili uczniowie klasy VIa, zebraliśmy 312,02 zł! Dziękujemy za każdy grosz! :)

dzienpapieski201216W dniach 12-14 października 2012 r. nasza szkoła brała udział w zbiórce charytatywnej z okazji XII Dnia Papieskiego. Naszym wolontariuszom udało się uzbierać ponad 27000 zł! Pieniądze te wesprą Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej.

Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim kwestującym!

 

antos faberski 092012

Rodzina Antosia wraz z Caritas Polska i PZPN oraz Reprezentacją Polski po raz drugi podjęła walkę o zebranie środków na dalsze leczenie chłopca w USA. Podczas pierwszej akcji udało się zebrać środki na I etap operacji Antosia; teraz czekają go kolejne, na które bez naszej pomocy nie będą mogli sobie pozwolić. Pomóżmy Antosiowi! Zachęcamy też do obejrzenia spotu reklamującego tę akcję.

Drodzy Rodzice, w imieniu własnym oraz Sióstr Karmelitanek Bosych z Karagandy w Kazachstanie serdecznie dziękujemy za Waszą hojność podczas Mszy świętej w dniu zakończenia roku szkolnego w czerwcu 2011 roku. Łącznie uzbieraliśmy aż 2521 zł. Całą tę kwotę przekazaliśmy siostrom. Nieustannie się one modlą za całą naszą szkolną społeczność, przekazują też wyrazy ogromnej wdzięczności zarówno za to wsparcie, jak i za całoroczną pomoc.

W dniach 7-9 października 2011 r. po raz jedenasty odbywała się xi dzien papieski 03wielka zbiórka charytatywna na rzecz zdolnej i ubogiej młodzieży, którą wspiera fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Nasi uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w kwestowaniu. Razem zebraliśmy prawie 24 tysiące złotych! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło.

 

 

 

 

Między 9 a 11 października 2009 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w zbiórce charytatywnej na rzecz fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z okazji IX Dnia Papieskiego. Kwestowali na ulicach Warszawy, zbierając fundusze dla dzieci z uboższych rodzin, aby mogły się one uczyć.
Uzbieraliśmy łącznie 11.848 zł, co stanowi równowartość około czterech stypendiów.
Wszystkim, którzy kwestowali, serdecznie dziękujemy!

przyboryDo 19 listopada 2010 r. zbieramy:
- stare i nowe zabawki,
- piórniki, plecaki, przybory szkolne,
- książki (bajki, elementarze, książki do nauki języka polskiego),
- gry,
- słodycze.

Jak co roku rzeczy te zostaną wysłane w paczkach do dzieci na Ukrainie na Boże Narodzenie. W zeszłym roku dzięki naszej szkole paczki otrzymało 500 dzieci. Wiele z nich dzięki naszym elementarzom mogło uczyć się języka polskiego, a zabawki i słodycze przyniosły im radość.
Nie zawiedźmy ich w tym roku. Zostańmy dla nich świętym Mikołajem.
W intencji ofiarodawców systematycznie odprawiane są Msze św.

Za ogromną pomoc dziękuje
Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Warszawie

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

deutschplus.png

English corner

anderen.png

goetheinst.png

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

eTwinning.png

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl