Aktualności

plakat.pngOrszak Trzech Króli 2020 to już dziesiąty w historii naszej szkoły. Przypominamy podstawowe informacje i zachęcamy do udziału uczniów klas 1-6 i ich rodziców.

Uczniowie idą w orszaku króla afrykańskiego jako dwórki i rycerze w strojach wypożyczonych w szkole. Rodzice mogą uczestniczyć w nim jako damy dworu (opiekunki) lub strażnicy z Gwardii Królewskiej (formacja dbająca o porządek i bezpieczeństwo na trasie orszaku). Rodzice z młodszymi dziećmi zaproszeni są do Orszaku Rodzinnego (w którym można iść także z wózkiem).

Wyruszamy w południe w Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2020 r. z Placu Zamkowego (uczestnicy zbierają się ok. 11.30, by utworzyć kolumny orszaku). Po modlitwie Anioł Pański przechodzimy czwórkami Krakowskim Przedmieściem do stajenki na Placu Piłsudskiego. Po drodze mijamy mansjony, gdzie rozgrywają się sceny znane z jasełek. Przejście w orszaku zajmuje ok. godziny. Po przyjściu na miejsce dzieci czekają wraz z opiekunami na rodziców przy scenie (całość kończy się ok. godz. 14).

Wszystkich chętnych do udziału w Orszaku prosimy o wypełnienie deklaracji (pobranej ze strony internetowej szkoły lub z kieszonki przy szatniach) i złożenie jej do 13 grudnia w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy klasy.

UWAGA !!! Wszystkie przygotowania (włącznie z dystrybucją strojów) musimy zakończyć do 20 grudnia, ponieważ w tym roku ferie świąteczne trwają aż do dnia Orszaku, czyli 6 stycznia 2020 r.

Koordynatorki Orszaku w naszej szkole: Ewa Ugniewska: ewa.ugniewska@spr3bielany.edu.pl i Alina Knaflewska: alina.knaflewska@gmail.com.

Poszukujemy także:

  • rodzin medialnych (czyli takich, które mogą podzielić się świadectwem wiary w mediach),
  • wolontariuszy do zbiórki publicznej (dorośli) w dniu 06.01.2020, którzy dwójkami będą chodzić po trasie orszaku i zachęcać warszawiaków do wrzucania datku na cel zbiórki, tj. dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin polskich.
  • osób do animowania śpiewu podczas przemarszu Orszaku (mogą być kilkuosobowe grupy lub indywidualiści, ważne by były to odważne osobowości z donośnym głosem).

Naprawdę warto pójść w Orszaku! Potwierdzają to ci, którzy już kilkakrotnie w Święto Objawienia Pańskiego jako dwórki i rycerze króla afrykańskiego poprowadzili mieszkańców Warszawy Traktem Królewskim do betlejemskiej szopki. Zapraszamy całe rodziny – to nie tylko dobra zabawa, ale także świadectwo wiary i przeżycie, które pozostaje w sercu i pamięci uczestników.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl