20150827W sierpniu tego roku kilkoro anglistów naszej szkoły wyjechało do Exeter w Anglii na szkolenia metodyczne w ramach projektu Erasmus+. Nauczyciele wzięli udział w dwutygodniowych kursach, które wzbogaciły i urozmaiciły ich warsztat pracy i były doskonałą okazją do nawiązania współpracy z nauczycielami z innych krajów Unii Europejskiej.

Creative Methodology for Teachers był kursem skierowanym przede wszystkim do nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Jego największą zaletą była jego formuła warsztatów, pełnych pomysłów do zastosowania w klasie. Kurs dał mi okazję do wymiany poglądów i nawiązania współpracy z nauczycielami z całej Europy.

erasmus ang2Kolejny kurs metodyczno-językowy dla nauczycieli języka angielskiego dotyczył elementów dramy wzbogacających zajęcia języka angielskiego w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej. Oprócz korzyści metodycznych i językowych była to świetna okazja do lepszego poznania kultury i zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii, nawiązania współpracy z nauczycielami z różnych krajów europejskich oraz zwiedzenia ciekawych miejsc.

Kursy Developing Oral Fluency in the Primary and the Secondary Classroom poświęcone były technikom motywowania uczniów do nauki języka angielskiego w szkole podstawowej oraz szkołach ponadpodstawowych, ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji. Poza częścią metodyczną, kursy rozwijały także znajomość języka i kultury, a wszystko miało miejsce w Exeter, dzięki czemu wyjazd miał szczególny brytyjski charakter. W warsztatach brali udział nauczyciele z całej Europy, co stworzyło cenną możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów.