Sport 2018/2019

W finale LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Tenisie Stołowym zjęliśmy 5 miejsce. Turniej był na bardzo wysokim poziomie. Wielu mistrzów dzielnic warszawskich uległo umiejętnościom, spokojowi i kulturze gry naszej drużyny w składzie: Adam Lewandowski i Antoni Zaluski.

Serdecznie gratulujemy!

Na ostatnich zawodach Otwartym Pucharze Mazowsza, uczennica 4 klasy z naszej szkoły, Natalia Kalinowska wywalczyła 3 miejsce w układzie ze skakanką i 3 miejsce w układzie tanecznym. W jej kategorii startowały tylko 3 zawodniczki z Polski, pozostałe były z klubów międzynarodowych.

Na wcześniejszych zawodach Warszawska Jesień, który zgromadził ponad 300 zawodniczek (również międzynarodowy), Natalia wywalczyła 2 miejsce w układzie tanecznym (zabrakło jej 0,2 punktu do pierwszego miejsca).

Natalia również brała udział w Mazowieckiej Lidze Karate, gdzie wywalczyła 1 miejsce. Stoczyła wiele walk, w większości z zawodniczkami cięższymi i wyższymi niż ona.

Serdecznie gratulujemy!

W dniu 24 listopada 2018 roku odbył się finał Grand Prix Bielan w Tenisie Stołowym. Reprezenatowało nas dwoje uczniów i nauczyciel. Ela Herman zajęła bardzo dobre 3 miejsce, wyrózniając się w każdym meczu walecznością i zaciętością sportową. Adam Lewandowski po rozegraniu widowiskowego finałowego meczu, ostatecznie zajął 2 miejsce. W kategorii OPEN reprezentował szkołę nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Burnos.

Na zawodach można było się wiele nauczyć i nawiącać nowe, ciekawe znajomości.

Gratulujemy naszym reprezentantom.

W dniach 21-22 listopada 2018 roku obyły się trunieje Mistrzostw Dzielnicy Bielany w Tenisie Stołowym.
W kategorii chłopców do lat 12, Adam Lewandowski i Antoni Zaluski, zdobyli pierwsze miejsce wśród 19 drużyn, nie przegrywając ani jednego seta.
Dziewczęta do lat 12 po trudnym meczu z przyszłymi mistrzyniami Bielan, zajęły 4 miejsce. 
Chłopcy reprezentujący klasy 7-8 i 3 gimnazjum, Tymon Dąbrowiecki i Tomasz Gackowski, po bardzo wyrównanych meczach w finale zawodów, zajęli 2 miejsce.

Wykazaliśmy się nie tylko wysokim poziomem sportowym, ale nasi zawodnicy wyróżnili się życzliwością, wysoką kulturą osobistą, dobrym nastrojem, szacunkiem do przeciwnika i zasadami fair play.

Seredecznie gratulujemy.

Pola Pietrasik uczennica klasy 5b zdobyła w Międzynarodowym Turnieju Gimnastycznym w Szamotułach (3-4 listopada) dwa srebrne medale: w wieloboju oraz w układzie z obręczą.

Gratulujemy!

Dnia 27.10.2018 roku w szkole Przymierza Rodzin na Ursynowie odbył się I Turniej Tenisa Stołowego im. Izabeli Dzieduszyckiej. Do zawodów przystąpili reprezentanci z trzech szkół Przymierza Rodzin. W ten sposób uczciliśmy 90 urodziny pani Izabeli Dzieduszyckiej, która w latach 1949 i 1950 zdobyła tytuł mistrzyni Polski w tej dyscyplinie. W listopadzie 2017 roku została odznaczona medalem 85-lecia PZTS i przyjęta do galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego (https://www.pzts.pl/aktualnosci/izabela-maria-dzieduszycka-w-galerii-slaw-polskiego-tenisa-stolowego)

Z naszej szkoły w turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się: Jagoda Ząbek, Laura Tomann, Tymon Dąbrowiecki oraz Adam Lewandowski, który zajął pierwsze miejsce w kategorii chłopców.

Serdecznie gratulujemy.

karate1

W dniach 6-7 października uczniowie naszej szkoły Natalia i Adam Kalinowscy wystartowali w zawodach karate kyokushin.

Natalia w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewczynek 9-letnich. Po walce finałowej główny sędzia podszedł do niej i pochwalił za technikę walki. Jej starszy brat Adam Kalinowski na zawodach ogólnopolskich wywalczył 3 miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2007.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

przeaje2

 

4 października 2018 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę oraz dzielnicę Bielany reprezentowali: Joanna Golicka kl. 8a, Kajetan Wichniewicz kl. 6a oraz Filip Branecki kl. 6b.

Pomimo ogromnej konkurencji zawodnicy walczyli do końca. Asia ukończyła bieg na 11 miejscu w swojej kategorii! Całej trójce gratulujemy!

 

przelaje

27 września 2018 roku na terenie AWF reprezentacja naszej szkoły wzięła udiał w Mistrzostwach Bielan w Biegach Przełajowych.

Dziękujemy całej repreentacji za sportową walkę: Aleksandrze Ożóg, Weronice Rakowskiej, Kindze Plec, Oliwii Błachowskiej, Kubie Wilińskiemu, Filipowi Braneckiemu, Frankowi Mlynarczykowi, Natalii Kwiatkowskiej, Jerzemu Miałkowskiemu, Michałowi Cieślińskiemu, Kajetanowi Wichniewiczowi i Joannie Golickiej.

Do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na 5 miejscach w swoich biegach zakwalifikowali się: Joanna Golicka i Kajetan Wichniewicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

Kalendarz

English corner

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl