Poznawanie języka obcego, zwłaszcza w wieku wczesnoszkolnym, odbywa się głównie poprzez słuchanie, powtarzanie i patrzenie. Jest to podobny proces do poznawania języka ojczystego w pierwszych latach życia. Dlatego w pierwszej i drugiej klasie dzieci niewiele piszą, głównie uczą się piosenek, rymowanek, słuchają i oglądają historyjki, odpowiadają na pytania, wykonują prace plastyczne, poznają nowe słownictwo przy pomocy kart obrazkowych, plakatów i materiałów multimedialnych. Główną motywacją najmłodszych uczniów do nauki jest dobra zabawa. Później pojawiają się inne motywacje, np. chęć zdobycia dobrej oceny,  umiejętność komunikacji na wyjeździe za granicą, czy możliwość zrozumienia piosenki lub filmu po angielsku.

Na lekcjach angielskiego klasy są dzielone na dwie grupy na tym samym poziomie językowym. Każda grupa jest prowadzona przez innego nauczyciela, który bierze pod uwagę indywidualne potrzeby uczniów, specyfikę grupy i jej tempo uczenia się. Nauczanie języka obcego odbywa się spiralnie, tzn., że regularnie powraca się do tych samych tematów, poszerzając słownictwo, kontekst i wprowadzając kolejne struktury gramatyczne. Gramatyka pojawia się w klasach 1-3, ale nie jest tłumaczona, tylko ćwiczona na konkretnych przykładach, a wyjaśniana będzie w starszych klasach.

W nauce angielskiego ważna jest także praca w domu. Małe dzieci szybko przyswajają język, ale równie szybko zapominają nowe słowa, dlatego warto utrwalać z dzieckiem w domu to co było przerabiane na lekcjach. Najlepszym narzędziem do tego są nasze ćwiczenia online dołączone do książki ćwiczeń, do których można się zalogować z domowego komputera. Warto również wracać do piosenek i historyjek z podręczników Kid's Box dostępnych na stronie Kid's Box at home. Polecamy także kilka innych stron do nauki języka angielskiego:

www.learnenglishkids.britishcouncil.org - gry, piosenki, filmiki, tongue twisters itp.

www.languageguide.org  - dobra strona do nauki i ćwiczenia słownictwa (można tu ćwiczyć kilka języków, więc na początku trzeba wybrać angielski)

www.eslgamesplus.com - gry na ćwiczenie słownictwa i gramatyki

www.shiporsheep.com - tu można poćwiczyć wymowę