DSC 0194Rekolekcje pod hasłem: Panie dobry jak chleb, bądź uwielbiony od swego Kościoła przeżyliśmy razem ze św. bratem Albertem Chmielowskim. Poznając jego życie, uczyliśmy się w każdym człowieku rozpoznawać Chrystusa i wypełniać Słowa Ewangelii: Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; […] Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Zachętą do czynienia dobra są dla nas słowa św. brata Alberta: Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Zastanawiając się, jak wypełniać wskazanie, by być dobrym jak chleb, wypisywaliśmy dobre uczynki na kłosach – umieszczone na tablicy rekolekcyjnej wyglądają jak łany zboża, gotowe, by stać się chlebem dla głodnego. Uczniowie klas 4-6 mieli spotkanie z wolontariuszami pracującymi z osobami bezdomnymi. Wszyscy byliśmy głęboko poruszeni świadectwem p. Leszka i p. Doroty. Chcąc, za przykładem brata Alberta, czynić dobro, postanowiliśmy wykonać prace na świąteczny kiermasz, z którego dochód przeznaczymy na jadłodajnię i noclegownie dla bezdomnych. Zachęcamy też Rodziny z naszej szkoły do upieczenia ciast na stół wigilijny dla najuboższych.

Zespół Szkół Przymierza Rodzin nr 3